Weintraut László gyártásvezető
Mohács, 1955. november 19.- Mohács, 1995. szeptember 07.
Tanulmányok:
Cziprnoszky Károly Szakközépiskola, technikus 1975
MTV Gyártásvezetői tanfolyam
Munkahelyek:
DÉDÁSZ 1975-1983
MTV 1983-1995
1983-ban kezdett felvételvezetőként dolgozni a TV Híradó Pécsi Tudósítói irodájában. Elvégezte a Magyar Televízió Gyártásvezetői tanfolyamát, ezután gyártásvezetői kinevezést kapott. 12 év alatt több tudósítóval dolgozott a szerkesztőségben, Berkics János, Szili József, Élő Gábor, Németh Károly szerkesztőkkel és Dánfalvi Dezső operatőrrel. Feladata volt a Somogy, Tolna, Baranya megyei események TV Híradós forgatásait megszervezni, ezen kívül biztosítani kellett, hogy a leforgatott anyag a három megye bármely pontjáról időben megérkezzen a budapesti szerkesztősébe, és elérje a következő hírperiódust. Nehéz helyzetekben is dolgozott, ott volt a Pörbölyi buszbalesetnél, többször forgatott a Horvát háború időszakában, ott volt a Zobák aknai és a vasasbányai szerencsétlenségeknél, Stábjuk tudósított az első lombikbébi kísérletekről is. 1995. szeptemberéig dolgozott a TV Híradó Pécsi Tudósítói irodájában, ekkor az általa olyan nagyon kedvelt Duna mohácsi szakaszán balesetben elhunyt.
Díjak:
Nívódíj a horvát háborús riportokért