Weintraut László gyártásvezető

Weintraut László gyártásvezető

Mohács, 1955. november 19.- Mohács, 1995. szeptember 07.

Tanulmányok:

Cziprnoszky Károly Szakközépiskola, technikus 1975

MTV Gyártásvezetői tanfolyam 

Munkahelyek:

DÉDÁSZ 1975-1983

MTV 1983-1995

1983-ban kezdett felvételvezetőként dolgozni a TV Híradó Pécsi Tudósítói irodájában. Elvégezte a Magyar Televízió Gyártásvezetői tanfolyamát, ezután gyártásvezetői kinevezést kapott. 12 év alatt több tudósítóval dolgozott a szerkesztőségben, Berkics János, Szili József, Élő Gábor, Németh Károly szerkesztőkkel és Dánfalvi Dezső operatőrrel. Feladata volt a Somogy, Tolna, Baranya megyei események TV Híradós forgatásait megszervezni, ezen kívül biztosítani kellett, hogy a leforgatott anyag a három megye bármely pontjáról időben megérkezzen a budapesti szerkesztősébe, és elérje a következő hírperiódust. Nehéz helyzetekben is dolgozott, ott volt a Pörbölyi buszbalesetnél, többször forgatott a Horvát háború időszakában, ott volt a Zobák aknai és a vasasbányai szerencsétlenségeknél, Stábjuk tudósított az első lombikbébi kísérletekről is. 1995. szeptemberéig dolgozott a TV Híradó Pécsi Tudósítói irodájában, ekkor az általa olyan nagyon kedvelt Duna mohácsi szakaszán balesetben elhunyt.

Díjak:

Nívódíj a horvát háborús riportokért

 (Infó: Dunavölgyi Péter)